מכס ומע"מ – המדריך השלם להזמין מחו"ל

המדריך שיסביר לכם כל מה שצריך לדעת על תשלום מכס ומע"מ על חבילות מחו"ל.

עודכן ע"פ התקנה החדשה שנכנסה לתוקף ב11 בנובמבר 2014

מכס – מס המוטל על ייבוא או ייצוא סחורות.
מע"מ –  מס ערך מוסף – מס המוטל על צריכה.

 

כמו מרבית המדינות בעולם, ישראל גובה מס על קניות שהתבצעו בחו"ל. בזמן הגעתה של חבילה מחו"ל לארץ, היא לרוב תעבור למכס, שם היא תבדק ע"י הפקידים כדי לוודא שלא הוברחה לארץ סחורה לא חוקית, או סחורה בכמות סיטונאית. בנוסף במידה ונדרש, המכס ייאלץ אתכם לשלם מס על שחרור החבילה – מכס ומע"מ.

כמה צריך לשלם?
יישמח אתכם לדעת שחבילה שקניתם באינטרנט בסך של 75$ ומטה פטורה משתלום מכס ומע"מ. לעיתים חבילות אלו עדיין מגיעות למכס לבדיקה (באופן אקראי) אך לרוב לא יהיו כל השהיות בעת קבלתם. חבילות שערכן גבוהה מ75$ תדרשנה בתשלום התלוי בסוג המוצר. קניות בסכום שבין 75$ ל500$ פטורות ממכס, וחלות עליהן רק מע"מ ומס קנייה. כמה תצטרכו לשלם על חבילות יקרות יותר? הכנסו לאתר המכס והמע"מ, בחרו את המוצר שאותו אתם עומדים לרכוש והסתכלו על עמודת ה"מיסים כללי". כך למשל על מחשבים וחלקי מחשוב יש רק תשלום מע"מ ואין מכס, אבל על DVD תשלמו גם וגם בשיעור של 33.4% משווי החבילה.
שימו לב שאם אתם חיילים בסדיר ניתן לקבל הטבה במכס בשיעור של 30$, אחת לשלושה חודשים.

מס קניה
בנוסף למע"מ ולמכס חל על חלק מהמוצרים מס קנייה בשיעור הבא: מיקרופנים חוטיים ואלחוטיים – 17.4%;  משיבונים – 17.4%;  מגברים לבית ולרכב – 17.4%;  מזון מעורב עד 15 ק"ג – 2.9 שקל לקילו;  מערכות משולבות – 17.4%;  די,וי,די, וידאו, CD ושאר מוצרי הבידור החשמליים – 17.4%;  חלקי חילוף לרכב – 22.3%; משקאות קלים – 2.9 שקל לליטר.

איך מקבלים את החבילה?
ישנם כמה תרחישים בזמן קבלה של חבילות שעוברות במכס (כאמור חבילות שערכן מעל 500$). במידה שהזמנתם את החבילה דרך חברת שילוח כמו UPS או FEDEX, הן תדאגנה לשחרר את החבילה עבורכם וכשהם יביאו אליכם את החבילה לבית, תצטרכו לשלם להם את דמי השחרור.
במידה שהמשלוח הוא משלוח רגיל יכולים לקרות אחד מ-2 מצבים:
– החבילה תגיע לבית הדואר הקרוב לביתכם, תקבלו ספח תשלום והודעה בדואר.
– תקבלו מכתב רשום מהמכס שאומר שהחבילה מעוקבת במכס ועליכם להגיע לשחרר אותה. במקרה כזה ניתן לפקסס את הקבלות למכס ולדרוש שישלחו את החבילה לסניף הדואר הקרוב, שם תשלמו את המיסים לפי המחיר בקבלה – כל עוד נציג המכס אישר את זה. מומלץ יותר להגיע למכס הנמצא בתל אביב אם קבלות המציגות שווי המוצר, לשלם ולקחת אותו.

קרדיט לאתר טופביי

אולי יעניין אתכם

תגובות סגורות.


חשוב לדעת: המבצעים אשר מפורסמים באתר מוגבלים בזמן ובמלאי. במידה וקיבלתם מחיר שונה ממה שנכתב, אתם מוזמנים להשאיר תגובה לפוסט ואנו נעדכן לגבי חידוש המבצע.
המרת המחיר מדולרים לשקלים מחושבת לפי שער יציג נכון למועד כתיבת הפוסט.